דף הבית >> סוגי הטיפולים >> פסיכותרפיה פרטנית
 
לא פעם אנו חשים כובד נפשי ומועקה שלא מוצאים הקלה בהיעזרות בסביבה הקרובה. פניה לאיש מקצוע עוזרת להתמודד עם קונפליקטים ומשברים בתקופות שונות, ויכולה לסייע עם תחושות של סבל. הטיפול מאפשר מרחב של זמן ומקום להתבונן פנימה כמו גם באופן בו אנו חווים את עצמינו בקשרים בינאישיים. דרך התהליך הנוגע בשכבות שונות של מודעות ניתן להשיג שינוי והקלה. 
מכיוון שאני מטפלת במוסיקה ופסיכותרפיסטית ההקשבה שלי רחבה ומאפשרת לי לנוע בין שתי ״השפות״- המילולית והמוסיקלית. לפעמים אני עשויה להציע ביטוי מוסיקלי גם בטיפול שהמטופל הגיע  אליו ״רק כדי לדבר״ במידה ואראה בנקודה מסוימת בתהליך שהצעה זו יכולה להתאים למטופל/ת . האפשרות לנוע בין השפות בגמישות מעשירה ומרחיבה את האדם ואת היכולת שלו לגלות ולהתחבר לרבדים שונים בתוכו.

מה בין טיפול קבוצתי לפרטני?

איני מציבה כלל דרכו אני מחלקת את ההתאמה לטיפול זה או אחר, מבחינתי כל אחד יכול להיתרם משני סוגי הטיפול. ישנם מצבים שונים של מצוקה שבהם יתכן כי מסגרת פרטנית תתאים יותר. ישנם אנשים שמתקשים ביחסים בינאישיים אך זקוקים לתהליך מקדים של עבודה פרטנית עד שירגישו שהם בשלים למעבר לעבודה בקבוצה. לעיתים גם העבודה בקבוצה מעוררת סוגיות המבקשות עיבוד בתהליך פרטני. אני מנחה גם קבוצה כזו המשלבת עבודה פרטנית וקבוצתית. משתתפי הקבוצה נפגשים איתי מחוץ לקבוצה אחת לשבועיים.

כמטפלת קבוצתית המבט שלי כולל את ההיבטים הבין אישיים בחייו של המטופל, גם כאשר הטיפול הנו פרטני. באופן הזה ניתן להתבונן באופן בו המטופל חי בקבוצות חייו, אלו תפקידים הוא ממלא, ומה משמעותם לאיכות חייו ולקשיים אתם הוא מבקש להתמודד.

הכלים השונים בעבודתי כפסיכותרפיסטית במוסיקה , פרטנית וקבוצתית משמשים אותי במסגרות הטיפול השונות ותורמים לי בנקודות מבט שונות ובהסתכלות רחבה ושלמה על האדם.

פסיכותרפיה פרטנית

 
FacebookGoogle+Twitter
טלפון: 052-3463395   |   דוא"ל: tamar@eyni.co.il‏  |  כתובת: כפר אדומים